Polecamy

Wczesne ostrzeganie i drugie podejście

Obalam największe mity związane z unijnymi dotacjami.

Dotacje unijne

Dlaczego powinienem uzyskać certyfikat zawodowy?

Międzynarodowy certyfikat jest dokumentem potwierdzającym wiedzę w danej dziedzinie zawodowej i jest uznawany przez instytucje edukacyjne oraz różne firmy na całym świecie. Aby go uzyskać, trzeba zdać specjalne egzaminy. Posiadanie certyfikatu zawodowego otwiera przed Tobą wiele drzwi. Daje możliwość ubiegania się o stanowisko w międzynarodowej firmie nie tylko w swoim kraju, ale również za granicą. Co więcej, daje przewagę konkurencyjną na rynku pracy, ponieważ potwierdza Twoją wiedzę i umiejętności oraz podkreśla, że odpowiadają one międzynarodowym wymaganiom. Omówmy rodzaje certyfikatów.

Certyfikaty językowe

Istnieje specjalna organizacja Educational Testing Services, która jest odpowiedzialna za certyfikację językową w USA. Opracowuje ona i przeprowadza takie egzaminy jak TOEFL, GMAT, GRE, itp. W Wielkiej Brytanii sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana, gdyż istnieje tam kilka komisji egzaminacyjnych. Ich działalność jest licencjonowana i regulowana przez rząd brytyjski. Najpopularniejszym brytyjskim certyfikatem jest Cambridge ESOL.

W Hiszpanii, Włoszech i Niemczech za opracowywanie i przeprowadzanie międzynarodowych certyfikatów językowych odpowiedzialne są państwowe uniwersytety. Wszystkie te kraje posiadają egzaminy, które sprawdzają poziom znajomości języka państwowego. W niektórych krajach istnieją nawet egzaminy z języków lokalnych i dialektów. Na przykład w Katalonii jest egzamin z języka katalońskiego. Są to imigranci, którzy muszą zdać egzamin z poziomu znajomości języka lokalnego, jeśli chcą uzyskać obywatelstwo. Studenci będą musieli również zdać TOEFL lub IELTS, aby móc studiować za granicą.

Certyfikaty zawodowe

Istnieje szeroka gama certyfikatów zawodowych. Mogą one być międzynarodowe lub lokalne. Dlatego też różne firmy organizują kursy i wydają certyfikaty po ich ukończeniu.

Bardzo prestiżowe jest otrzymanie certyfikatu stowarzyszenia zrzeszającego profesjonalistów z danej dziedziny. Na przykład, International Project Management Association (IPMA), The International Council of Electronic Commerce Consultants (EC-Council), itp. Ci, którzy chcą zdać egzaminy i uzyskać te certyfikaty, muszą zgłosić się do odpowiedniego centrum certyfikacji. Jeśli w Twoim mieście nie ma takiego centrum, czasami możliwe jest zdanie egzaminu online. Nie trzeba dodawać, że przed samym egzaminem trzeba wykonać ogromną pracę przygotowawczą. Wskazane jest uczęszczanie na specjalne kursy przygotowawcze, aby przygotować się do egzaminu.

Powodów uzyskania certyfikatu może być wiele, ale nie ma wątpliwości, że da Ci to wiele korzyści w Twojej karierze i rozwoju zawodowym.

Zobacz

Top 9 Oprogramowanie do szkoleń online do...

Oprogramowanie do szkoleń online całkowicie zrewolucjonizowało branżę e-learningową. Dziś...

7 wskazówek ekspertów, które pomogą małym...

Uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja mogą znacznie poprawić szybkość i poziom...

6 wskazówek, jak radzić sobie z szybkim...

Jeśli jesteś na skraju rozszerzenia swojej działalności, musisz zwracać uwagę na aktualne...