Polecamy

Najskuteczniejsze narzędzia do e-mail marketingu dla małych firm

Design dla przedsiębiorców PARP

Dotacje unijne

Jak zwiększyć produktywność jako pracownik zdalny

Według badań przeprowadzonych przez Stanford, pracując w domu, możesz być bardziej produktywny. Jednak w domu jest wiele czynników rozpraszających, które mogą Cię spowolnić. Niewystarczająca lub nieefektywna infrastruktura techniczna również obniża produktywność wielu pracowników zdalnych. Dlatego, aby zmaksymalizować swoją produktywność, należy wprowadzić rutynowe zmiany i zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia. Oto kilka sugestii:

Opracuj harmonogram i trzymaj się go

Praca zdalna jest bardziej elastyczna w porównaniu z tradycyjną pracą w biurze. Jednak w przypadku krzyżowania się obowiązków domowych i biurowych, dodatkowa elastyczność może zaszkodzić Twojej produktywności, jeśli nie stworzysz i nie będziesz trzymać się idealnego harmonogramu. Twój harmonogram powinien uchwycić twoją osobowość, dostępną technologię, charakter twojej pracy i twoje obowiązki.

Uwaga: Aby trzymać się harmonogramu, być może trzeba będzie przełączyć się z trybu domowego na biurowy za każdym razem, gdy usiądziesz na swoim stanowisku pracy. Zrobisz to, ubierając się tak, jak w przypadku tradycyjnego biura. Ważne jest również, aby rozbić duże cele dzienne na małe cele godzinowe. Małe cele przekładają się na częste zwycięstwa, które mogą zmotywować Cię do ciągłego przesuwania swoich dziennych limitów, abyś nie przełączył się z powrotem na tryb domowy w godzinach pracy.

Bonusowe wskazówki dotyczące pracy zdalnej:

  • Codzienne 10-30 minutowe poranne treningi całego ciała sprawią, że będziesz bardziej czujny, skupiony i produktywny w ciągu dnia. Należą do nich ćwiczenia cardio, joga i trening interwałowy o wysokiej intensywności. Pamiętaj, aby wcisnąć je do harmonogramu.
  • Musisz wiedzieć, czy jesteś porannym skowronkiem czy nocną sową. Zaplanuj pracę w godzinach, w których czujesz się najbardziej energiczny i czujny.
  • Uwzględnij w harmonogramie swoje życie towarzyskie. Miej czas na odwiedzanie przyjaciół, spacer z psem, zabawę z dziećmi i przynajmniej jeden dzień odpoczynku w tygodniu.

Zorganizuj swoje stanowisko pracy, aby uzyskać optymalną wydajność jako pracownik zdalny

Kluczem jest sprawienie, aby Twoje domowe biuro lub stanowisko pracy było jak najbardziej funkcjonalne. Możesz, na przykład:

  • Zorganizować swoją pracę w systemie 2 tac. Najpilniejsze zadania na dany dzień lub tydzień trafiają do jednej tacy, a zadania, które mogą poczekać nieco dłużej, do drugiej. Każda "praca", która nie trafi na żadną z tac, prawdopodobnie nie jest warta Twojej uwagi.
  • Zainwestuj w wygodne meble biurowe.
  • Upewnij się, że Twoje biuro jest dobrze oświetlone, najlepiej naturalnym światłem.
  • Pozbądź się wszelkich czynników rozpraszających, które mogą obniżyć Twoją koncentrację. Dotyczy to członków Twojej rodziny i zwierząt domowych, telewizji i mediów społecznościowych.

Zainwestuj w narzędzia zwiększające produktywność

Aby być produktywnym w pracy zdalnej, potrzebujesz czegoś więcej niż tylko poczty elektronicznej. Musisz na przykład zaopatrzyć się w urządzenia do przechowywania danych w chmurze, takie jak Dropbox, Google Drive lub OneDrive, które pomogą Ci w zarządzaniu plikami i dokumentami. Korzystając z narzędzi cyfrowych, możesz bezproblemowo przesyłać duże pliki do swoich współpracowników. Musisz również zainwestować w aplikacje do wideokonferencji, takie jak Zoom, Skype for Business, Slack i GoToMeeting, aby usprawnić komunikację ze współpracownikami i innymi zainteresowanymi stronami. Jeśli pracujesz w zarządzaniu projektami, musisz zaopatrzyć się w narzędzia takie jak Basecamp, Asana, Podio, Workzone, ProofHub lub Scoro.

Podsumowanie

Piękno pracy zdalnej polega na tym, że możesz lepiej zaplanować swój czas i włączyć kreatywność do swojej pracy, aby szybciej realizować cele zawodowe i osobiste. Dlatego też musisz jak najlepiej wykorzystać swój dzień pracy zdalnej, stosując się do wszystkich wskazówek, którymi się podzieliliśmy.

Zobacz

Przeglądy praktyk zawodowych Cedefop: Włochy...

Tematyczny przegląd krajowy (TCR) Cedefop dotyczący praktyk zawodowych dla Włoch został...

Impreza upowszechniająca projekt StartApp

Projekt europejski "STARTAPP - zrównoważone strategie rekrutacji młodych ludzi zainteresowanych...

Certyfikacja roli menedżera ds. dobrego...

Projekt WELLypowstał w odpowiedzi na fizyczne i psychiczne skutki pracy dla pracowników...