Polecamy

Innowacje w startupach: Jak uchwycić przełomowe pomysły

7 kluczowych metryk do mierzenia sukcesu marketingu wideo

Dotacje unijne

Międzynarodowy Dzień Kobiet 2021 - Wybierz wyzwanie

Dziś,8 marca, obchodzony jest corocznie Międzynarodowy Dzień Kobiet (IWD). Jest to szczególny dzień, w którym świętuje się osiągnięcia kobiet w sferze społecznej, ekonomicznej, kulturalnej i politycznej. Prawdziwa walka o równe prawa i szanse dla kobiet jest codzienną walką w życiu kobiet na całym świecie. Ten dzień służy jako punkt do refleksji nad osiągnięciami i tym, co należy zrobić dalej.

Temat IWD 2021 Wybierz wyzwanie

Temat kampanii na Międzynarodowy Dzień Kobiet 2021 wzywa kobiety, aby rzuciły wyzwanie uprzedzeniom płciowym i nierównościom w każdym miejscu. Niestety, w 2021 roku nadal istnieją kobiety, których prawa nie są równe prawom mężczyzn. Nie wynika to jednak z niższości kobiet, ale raczej z milczącej akceptacji niesprawiedliwych i uprzedzonych do płci zasad.

Ponieważ kobiety są nadal niedostatecznie reprezentowane na stanowiskach kierowniczych, takich jak biznes, polityka czy inne dziedziny kształtujące przyszłość, takie jak dziedzina STEM, kobiety muszą zabrać głos i domagać się zmian oraz równego uczestnictwa. Kobiety muszą być obecne tam, gdzie podejmowane są ważne decyzje, które mają wpływ na ich życie. W ten sposób będą mogły zabrać głos, aby chronić prawa kobiet i promować równość płci.

Przezwyciężenie strachu i zakwestionowanie czegoś niesprawiedliwego oznacza początek dyskusji. A żeby coś się zmieniło, zakwestionowanie czegoś jest pierwszym krokiem, który trzeba zrobić. Przynajmniej tyle jesteśmy winni, aby pomóc stłamszonym kobietom i uhonorować wszystkie kobiety z przeszłości, które walczyły o prawa kobiet przeciwko prymitywnym ideom nierówności płci w bezlitosnych i niebezpiecznych czasach w historii.

Wkład iED w prawa kobiet

W Instytucie Rozwoju Przedsiębiorczości (Institute of Entrepreneurship Development, iED) nie mogło zabraknąć tak szlachetnego celu, jakim jest stworzenie sprawiedliwego i integracyjnego społeczeństwa dla wszystkich. iED jest kobietą w sercu, ponieważ większość naszych pracowników to kobiety, które wykazują się wyjątkowym profesjonalizmem i umiejętnościami przywódczymi. Na przestrzeni lat firma iED realizowała różne projekty promujące prawa kobiet, a jednocześnie aktywnie działa w sieciach promujących równość płci w społeczeństwie.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, jeśli masz pomysł na projekt europejski dotyczący praw kobiet i równości płci, skontaktuj się z nami i wspólnie rzućmy wyzwanie uprzedzeniom płciowym i zwiększmy świadomość na temat praw kobiet.


Poniżej możesz zobaczyć, w jaki sposób Google postanowiło uczcić Międzynarodowy Dzień Kobiet w 2021 roku:

Zobacz

Przeglądy praktyk zawodowych Cedefop: Włochy...

Tematyczny przegląd krajowy (TCR) Cedefop dotyczący praktyk zawodowych dla Włoch został...

Impreza upowszechniająca projekt StartApp

Projekt europejski "STARTAPP - zrównoważone strategie rekrutacji młodych ludzi zainteresowanych...

Certyfikacja roli menedżera ds. dobrego...

Projekt WELLypowstał w odpowiedzi na fizyczne i psychiczne skutki pracy dla pracowników...