Polecamy

Jak pisać efektywne wnioski unijne

4 wyzwania rolnictwa ekologicznego, o których powinieneś wiedzieć

Dotacje unijne

5 wskazówek dotyczących wyboru właściwego partnera programu Erasmus+

Erasmus+ to program dedykowany edukacji, szkoleniom, młodzieży i sportowi. Pomaga łączyć studentów, uczelnie i absolwentów z różnych krajów świata, aby umożliwić im wymianę najlepszych praktyk, doskonalenie wiedzy i umiejętności zawodowych oraz realizację wspólnych projektów. Program jest wspierany przez Unię Europejską, która wspiera rozwój młodzieży w celu poprawy sytuacji ekonomicznej regionu w najbliższych latach. UE zachęca do tworzenia innowacyjnych projektów i współpracy między krajami. Dlatego też Erasmus+ daje również możliwość współpracy przedstawicielom różnych krajów i realizacji wspólnego projektu. Najbardziej obiecujące i innowacyjne projekty otrzymują granty na ich realizację.

Jak więc wybrać właściwego partnera? Jakie są główne punkty, które należy rozważyć przed podjęciem decyzji? Przeanalizujmy główne z nich.

  1. Przede wszystkim należy sprawdzić kraj potencjalnego partnera. Powinien on znajdować się na liście krajów kwalifikujących się do programu Erasmus+. Przeczytaj uważnie oficjalną stronę programu i dowiedz się wszystkich szczegółów na temat krajów, które są dopuszczone do aplikowania.
  2. Jeśli kraj pochodzenia Twojego partnera kwalifikuje się do programu, powinieneś przystąpić do analizy. Ważne jest, aby sprawdzić sferę działalności potencjalnego partnera i porównać ją ze swoją. Jeśli te sfery się pokrywają lub nawet uzupełniają, to jest to idealny wybór dla Ciebie. Taki partner pomoże pogłębić Twoją wiedzę, będziecie mieli wspólne zainteresowania i cele, co zwielokrotni Twoje szanse na sukces.
  3. Myśl strategicznie. Powinieneś przeanalizować specyfikę kraju, z którego pochodzi Twój potencjalny partner i wybrać tego, który odnosi największe sukcesy w interesującej Cię dziedzinie. Na przykład, uczysz bankowości, więc mądrze byłoby wybrać partnera z wybitnego szwajcarskiego uniwersytetu, ponieważ Szwajcaria jest znana ze swoich renomowanych banków. Taki partner będzie dla Ciebie niekończącą się kopalnią wiedzy i najlepszych praktyk.
  4. Zwróć uwagę na profil partnera. Przeanalizuj dokładnie jego wykształcenie i doświadczenie zawodowe i wybierz tego, który ma najlepszy profil. Osoba, która odniosła sukces będzie dobrym wzorem do naśladowania, jak również dobrym partnerem, który pomoże Ci wykorzystać Twój profesjonalizm.
  5. Jeśli szukasz uczelni partnerskiej, przeczytaj jak najwięcej o potencjalnych partnerach. Sprawdź ocenę uczelni, opinie na jej temat, a także jej projekty i główne inicjatywy. Im większa inicjatywa uczelni, tym lepiej.

To są główne punkty, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego partnera na Erasmusa +. Jeśli dokładnie je prześledzisz, na pewno podejmiesz właściwą decyzję i będziesz miał udany projekt.

Zbudujmy ponadnarodowe partnerstwo i podzielmy się innowacyjnymi praktykami. Dowiedz się więcej na: http://salamandra.com.pl

Zobacz

Przeglądy praktyk zawodowych Cedefop: Włochy...

Tematyczny przegląd krajowy (TCR) Cedefop dotyczący praktyk zawodowych dla Włoch został...

Impreza upowszechniająca projekt StartApp

Projekt europejski "STARTAPP - zrównoważone strategie rekrutacji młodych ludzi zainteresowanych...

Certyfikacja roli menedżera ds. dobrego...

Projekt WELLypowstał w odpowiedzi na fizyczne i psychiczne skutki pracy dla pracowników...