Polecamy

Akademia IED: Nowy ośrodek wiedzy o przedsiębiorczości

Edukacja migrantów i uchodźców na rzecz szybkiej integracji

Dotacje unijne

Transformacja cyfrowa i edukacja: Udział w seminariach internetowych

Cały świat przechodzi obecnie ogromne zmiany. Wydarzenia ostatnich kilku miesięcy w połączeniu z szybkim rozwojem technologii zwiększyły potrzebę rozwijania umiejętności i kompetencji cyfrowych. Obecnie wszystko wydaje się dziać w sieci.

Terminem określającym tę zmianę jest transformacja cyfrowa i jak sama nazwa wskazuje jak sama nazwa wskazuje, jest to transformacja, która spowoduje cyfryzację wszystkiego. Od oficjalnych polityki rządowej po produkcję wyrobów, transformacja cyfrowa będzie miała będzie miała ogromny wpływ.

Młodzież ucząca się o transformacji cyfrowej

Ważne jest, aby przygotować się do tej zmiany, a obecnie zauważamy, że coraz więcej osób, zwłaszcza młodych, próbuje dowiedzieć się, czym jest transformacja cyfrowa i jakie będzie ich miejsce w tym nowym porządku świata. Jednak ogromna ilość informacji, które obecnie do nas docierają, komplikuje sytuację. Nie możemy przewidzieć, który z potencjalnych scenariuszy się zrealizuje, a w Europie pojawia się coraz więcej teorii.

Jeśli jednak badacze twierdzą jedno, to to, że że edukacja będzie odgrywać bardzo ważną rolę w transformacji cyfrowej. Ale edukacja również może być myląca. Na czym powinna się koncentrować? Czy obecne umiejętności i kompetencje cyfrowe są wystarczające? Jak młodzi ludzie mogą właściwie wybrać swój "kurs"? właściwy?

Po raz kolejny kluczowa jest priorytetyzacja . Istnieje wiele różnych rodzajów zajęć, które można odbyć, aby dowiedzieć się czegoś o transformacji cyfrowej i przygotować się do niej. Webinaria mogą pomóc ludziom, dając im możliwość zdobywania wiedzy bez względu na to, gdzie się znajdują. I to jest właśnie charakterystyczny przykład transformacji cyfrowej.

Uczenie się poprzez webinaria

Na początek mamy więc webinaria. Mogą one dotyczyć niemal wszystkiego. Ludzie mogą uczestniczyć w seminariach internetowych na temat transformacji cyfrowej samej transformacji cyfrowej. Są webinaria poświęcone biznesowi, przedsiębiorczości, sprawom społecznym itd. społecznych itd. W ciągu najbliższych kilku lat większość z tych tematów będzie uwzględniać transformację cyfrową jako czynnik powodujący zmiany.

Dla dzisiejszych pracowników kluczowe znaczenie ma nie tylko wiedza o tym, że transformacja cyfrowa zmieni świat, ale także to, w jaki dokładnie sposób coś takiego nastąpi. Wyraźnym przykładem jest praca zdalna. Choć nie jest to dla ludzi coś zupełnie nowego, praca zdalna staje się obecnie "normalnym sposobem" pracy. Coraz więcej osób decyduje się na pracę w domu, nawet jeśli czasami oznacza to niższe wynagrodzenie.

Praca w domu pozwala ludziom przyjmować więcej projektów, pracować nad własnymi sprawami i stworzyć idealne środowisko, które zwiększy ich produktywność. A wszystko to jest możliwe dzięki transformacji cyfrowej. Jednocześnie jednak ma to wpływ na rynek pracy pod względem wiedzy specjalistycznej, wyników i oczywiście przepływów pieniężnych.

Zwiększanie umiejętności i kompetencji cyfrowych umiejętności i kompetencji cyfrowych

Choć może się to wydawać zwyczajne, doskonalenie umiejętności jest ważne. Może to być nieco zaskakujące, ale statystyki pokazują, że dość duża liczba młodych ludzi w całej Europie nie zna podstawowych funkcji komputera i nigdy nie korzystała z profesjonalnego oprogramowania do wykonywania swojej pracy. Są to podstawowe umiejętności cyfrowe, które młodzi ludzie powinni znać.

Inne umiejętności obejmują znajomość mediów społecznościowych i marketingu cyfrowego. umiejętności. Dzięki seminariom internetowym, warsztatom i kursom online młodzi ludzie mają teraz możliwość mają możliwość poszerzenia tych umiejętności i pójścia o krok dalej. Cyfrowa transformacja cyfrowa wydaje się na początku bardzo skomplikowana, dlatego ważne jest, aby krok po kroku.

Dowiedzenie się, czego potrzeby przedsiębiorstw

Każdy sektor biznesowy jest inny. Zawsze są firmy, które wymagają bardzo prostych umiejętności i kompetencji cyfrowych , a są też takie, które chcą podnieść wartość swojej firmy, zatrudniając największe talenty i cyfryzując wszystko.

W zależności od sektora, w którym pracujesz lub chcesz pracować w przyszłości, musisz uczestniczyć w odpowiednich zajęciach i webinariach. Można się tam dowiedzieć, jak kształtuje się przyszłość przedsiębiorstw, na jakich kursach trzeba będzie się skupić oraz jak można wykorzystać swoje obecne umiejętności i kompetencje, aby poprawić wyniki.

Wyprzedzanie konkurencją

Konkurencja jest wszędzie, a teraz, gdy każdy może mieć dostęp do nowych umiejętności, konkurencja będzie rosła. Ci, którzy zaczną się uczyć nowe umiejętności i doskonalić swoje obecne kompetencje cyfrowe już teraz, wyprzedzą konkurencję.

W ciągu najbliższych kilku lat transformacja cyfrowa będzie czymś więcej niż tylko pomysłem lub nowym porządkiem rzeczy, który się zbliża. Będzie już obecna, a osoby posiadające odpowiednie umiejętności w odpowiednim czasie odegrają kluczową rolę w tworzeniu nowych praktyk i polityki na rynku pracy.

Nie wiadomo, jakie nowe umiejętności będą potrzebne w przyszłości. w przyszłości. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, jaki scenariusz przyjmie się w Europie i na świecie. i na całym świecie. Jedyne, co możemy zrobić, to spróbować przygotować się na każdą możliwą sytuację. Edukacja w zakresie transformacji cyfrowej i doskonalenia umiejętności może to zrobić.

Zobacz

Przeglądy praktyk zawodowych Cedefop: Włochy...

Tematyczny przegląd krajowy (TCR) Cedefop dotyczący praktyk zawodowych dla Włoch został...

Impreza upowszechniająca projekt StartApp

Projekt europejski "STARTAPP - zrównoważone strategie rekrutacji młodych ludzi zainteresowanych...

Certyfikacja roli menedżera ds. dobrego...

Projekt WELLypowstał w odpowiedzi na fizyczne i psychiczne skutki pracy dla pracowników...