Polecamy

Internetowe zasoby edukacyjne dla seniorów

Innowacyjne zajęcia edukacyjne w Pireusie w ramach projektu...

Dotacje unijne

6 kroków do zostania profesjonalistą audiowizualnym

W dzisiejszych czasach sfera mediów i rozrywki ogromnie się rozwija. Coraz więcej osób angażuje się w organizację imprez, kręcenie reklam telewizyjnych, różnych programów i filmów, nagrywanie płyt, itp. Postęp nie pozostaje na tym samym poziomie rozwoju, więc wymagania wobec specjalistów audiowizualnych rosną z każdym dniem. Ci ludzie muszą być świadomi wszystkich innowacji, nowych narzędzi i technologii w swojej sferze działalności, ponieważ nikt nie będzie chętnie uczestniczyć w koncertach bez efektów specjalnych lub imponującego show, a także oglądać film, który został nakręcony przez osobę z drżącymi rękami.

Podstawowe kroki do zostania profesjonalistą audiowizualnym

  1. Zapoznanie się z nowoczesnym sprzętem audiowizualnym. Obejmuje to również znajomość technologii komputerowej, ponieważ będziesz musiał obrabiać materiał filmowy i dodawać efekty specjalne lub korekty.
  2. Uczęszczaj na kursy dotyczące pracy z kamerą i światłem. Światło może zarówno zdziałać cuda, jak i zepsuć Twoją ciężką pracę.
  3. Jeśli chcesz zostać prawdziwym profesjonalistą, musisz zdobyć dobre doświadczenie. Jest to możliwe dzięki wolontariatowi. Staraj się pracować z najbardziej znanymi profesjonalistami, a ich doświadczenie i umiejętności, które zdobędziesz będą cenne dla Twojej przyszłej pracy. Możesz również ubiegać się o staże lub rozpocząć pracę jako stażysta lub technik w jednym z kanałów telewizyjnych.
  4. Wykorzystaj swoje umiejętności relacyjne. Nie bądź tym zaskoczony. Profesjonaliści audiowizualni muszą być nie tylko wykwalifikowani w posługiwaniu się kamerą, światłem, profesjonalnymi programami itp. Klienci mogą mieć różne temperamenty i style interpersonalne, więc profesjonalista będzie musiał stworzyć indywidualne podejście do każdego z nich.
  5. Zdobądź stopień. Na wszelkie sposoby, stopień w nadawaniu, technologii komunikacyjnej, sztuki filmowej, itp. będzie wielką zaletą dla Ciebie i stworzy nowe możliwości rozwoju kariery.
  6. Zdobądź certyfikat. Istnieje wiele certyfikatów dla profesjonalistów z branży audiowizualnej. Uczęszczaj na kursy lub do szkoły, zdobywaj nową wiedzę i umiejętności i odnieś sukces.

 

InfoComm International

InfoComm International jest jedną z najbardziej popularnych globalnych organizacji dla profesjonalistów z branży audiowizualnej. Organizuje szkolenia na całym świecie. Posiada program Certified Technology Specialist™ (CTS®), który pomaga w doskonaleniu umiejętności i zdobywaniu nowej wiedzy. Osoby, które chcą uzyskać certyfikat w dziedzinie audiowizualnej mogą najpierw zdać bezpłatne egzaminy, zapewniane przez organizację, a następnie wybrać odpowiedni program. Uzyskany certyfikat będzie uznawany na całym świecie. Dowiedz się więcej na: http://salamandra.com.pl

Zobacz

Przeglądy praktyk zawodowych Cedefop: Włochy...

Tematyczny przegląd krajowy (TCR) Cedefop dotyczący praktyk zawodowych dla Włoch został...

Impreza upowszechniająca projekt StartApp

Projekt europejski "STARTAPP - zrównoważone strategie rekrutacji młodych ludzi zainteresowanych...

Certyfikacja roli menedżera ds. dobrego...

Projekt WELLypowstał w odpowiedzi na fizyczne i psychiczne skutki pracy dla pracowników...