Polecamy

Internetowe zasoby edukacyjne dla seniorów

Unijny Fundusz Odbudowy

Dotacje unijne

Porady rekrutacyjne dla menedżerów: Znajdź najlepszych nowych pracowników online

Menedżer, który chce dodać bardziej oddanych i pracowitych pracowników pod swoją opieką, musi wykonać wiele pracy w tym okresie. Jeśli marka Twojej firmy już wyprzedza samą siebie, to musi to być głównie z powodu rodzaju personelu, który zebrałeś. Nadążanie za rekrutacją najwyższej klasy nowych pracowników nie jest łatwym zadaniem, ponieważ wygląda na to, że odpowiednich kandydatów nie ma tylko czasami. Czy starasz się zatrudnić na in-office lub zdalnych pozycji, szukając wykonawców lub pracowników w pełnym wymiarze godzin, istnieją pewne sprawdzone i zaufane wskazówki rekrutacyjne do naśladowania jako kierownik rekrutacji. Jeśli wiesz, te wskazówki rekrutacyjne na wyciągnięcie ręki, jesteś lepiej przygotowany na sukces w tym zakresie.

Użyj szanowanych usług PEO dla zdalnego zatrudniania

Wielu właścicieli firm uważa, że możliwość ekspansji na rynki zagraniczne jest wspaniała. Jest to ważne, ponieważ poprawia świadomość marki firmy. Jedna kwestia zawsze stanowi przeszkodę i prawie zawsze zniechęca do planu takiego skoku w ekspansji biznesowej. Jest to kwestia zdalnego zatrudniania. Na przykład, możesz być właścicielem firmy motoryzacyjnej w Szwecji i ze względu na perspektywy tego typu biznesu w Niemczech, rozpoczynasz plan założenia tam oddziału. Zatrudnienie pracowników w Szwecji i wysłanie ich do Niemiec będzie bardzo kosztowne. Ma to wiele minusów dla Ciebie.

Rozsądniej jest zatrudniać pracowników zdalnie w Niemczech. Nie mieszkasz tam i najprawdopodobniej nie wiesz nic o prawnych aspektach zakładania tam firmy ani o procesach rekrutacyjnych. Na to wszystko jest jedna odpowiedź - usługi szanowanej organizacji profesjonalnych pracodawców (PEO) w Niemczech. Jeśli jest wytłumaczenie na to, że można pozwolić, aby pieniądze wykonywały pracę za Ciebie, płacąc PEO i obserwując ich profesjonalnie ustawić swoją firmę w Niemczech. Tak więc, jeśli chcesz założyć oddział swojej firmy za granicą, wszystko co musisz zrobić, to wejść do Internetu i szukać szanowanych i godnych zaufania usług PEO w tym kraju, a oni mogą pomóc Ci kontynuować stamtąd.

Rozwijaj obecność swojej firmy w Internecie

Niezależnie od tego, czy polegasz na Internecie, aby zatrudnić nowych pracowników, czy planujesz zrobić to lokalnie, znaczenie kompleksowej obecności online jest nie do przecenienia. Jako właściciel firmy lub menedżer, Twoja firma potrzebuje profesjonalnej strony internetowej i profili w mediach społecznościowych. Obecność w sieci pomoże Ci zdobyć zaufanie potencjalnych klientów i wywrzeć pozytywne wrażenie na najbardziej atrakcyjnych kandydatach do pracy. Istnieją pewne wskazówki dotyczące rekrutacji, które należy rozważyć, jeśli musisz zoptymalizować obecność swojej organizacji w Internecie i przyciągnąć wysokiej klasy pracowników.

  • Musisz mieć ten sam standard brandingu w swoich mediach społecznościowych, jak również na swojej stronie internetowej.
  • Musisz upewnić się, że profil firmy jest kompletny i możesz monitorować opinie pracowników na Glassdoor. Potencjalni pracownicy wysokiego kalibru zazwyczaj odwiedzają Glassdoor, aby uzyskać szczere opinie ludzi, którzy pracowali lub nadal pracują w firmach, z którymi chcieliby pracować.
  • Musisz śledzić opinie klientów na stronach takich jak Yelp i Google maps.

Zarejestruj się na stronach, na których można zamieszczać oferty pracy

Jest możliwe, aby wypełnić pozycje w firmie za pomocą swojej strony internetowej lub stron mediów społecznościowych, ale łatwiej będzie się zarejestrować na stronach z ofertami pracy. Na przykład ZipRecruiter, strona z ogłoszeniami o pracę, zapewnia konfigurowalne szablony postów o pracę. Kiedy umieszczasz oferty pracy na platformie, automatycznie wysyła Twoje zgłoszenie do ponad 50 stron z ofertami pracy. To z pewnością zwiększy Twoje szanse na pozyskanie pracowników o najwyższych kwalifikacjach.

Daj pracownikom znać, że akceptujesz kulturę pracy zdalnej

Ze względu na niedawną pandemię koronawirusa, wiele organizacji zaczęło stosować politykę pracy zdalnej. Być może udało Ci się nawiązać kontakt online z kilkoma potencjalnymi kandydatami wysokiej klasy, ale mogą się zniechęcić, jeśli dowiedzą się, że nie zachęcasz do tej kultury. Firma rekrutacyjna, Robert Half, szacuje, że około jedna trzecia amerykańskich pracowników nie przyjmie pracy, jeśli nie będą one zgodne z kulturą korporacyjną, nawet jeśli rola była idealna. Aby przyciągnąć najlepsze ręce, trzeba pozować jako firma, która pozwala pracownikom pracować w domu, jak większość firm robi teraz. Jeśli masz również dużą liczbę zdalnych pracowników, podziel się szczegółami na swojej stronie internetowej, w jaki sposób udało Ci się utrzymać ich zaangażowanie bez żadnych problemów. Pomoże to w przyciągnięciu większej liczby wykwalifikowanych pracowników.

Bądź konsekwentny w codziennym ocenianiu kandydatów

Jednym z błędów menedżerów poszukujących rekrutacji regularnie nie jest przeglądanie propozycji kandydatów do ich ofert pracy. Musisz pamiętać, że nie jesteś jedyną osobą, która szuka najbardziej wykwalifikowanych kandydatów. Tak więc opóźnienie w zajmowaniu się tego typu kandydatami może spowodować, że stracisz ich na rzecz innych konkurentów. Mówić o byciu architektem własnych nieszczęść; jest to doskonały przykład. Kiedy już raz zamieścisz ogłoszenie o pracę, będzie ono przyciągać potencjalnych kandydatów niemal natychmiast, co sprawi, że punktem obowiązkowym będzie zawsze terminowe przeglądanie ich aplikacji.

Ostatnie słowo na temat wskazówek dotyczących rekrutacji

Rekrutacja i wdrażanie nowych pracowników najwyższej klasy do Twojej organizacji może wydawać się łatwe, ale w rzeczywistości nie jest to spacerek po parku. Wymaga wiele poświęcenia, czasu i ciężkiej pracy. Jeśli masz bezgraniczne zasoby pod kontrolą, można przenieść całą pracę, która przychodzi z nim do Professional Employer Organization z udokumentowanym doświadczeniem w dostarczaniu tego idealnego kandydata do potrzeb firmy. Jeśli zdecydujesz się dostać się do mosiądzu tyłek siebie, trzeba wykonać niektóre z tych wskazówek rekrutacyjnych z dużo poświęcenia, aż dostaniesz wyniki szukasz.

Zobacz

Przeglądy praktyk zawodowych Cedefop: Włochy...

Tematyczny przegląd krajowy (TCR) Cedefop dotyczący praktyk zawodowych dla Włoch został...

Impreza upowszechniająca projekt StartApp

Projekt europejski "STARTAPP - zrównoważone strategie rekrutacji młodych ludzi zainteresowanych...

Certyfikacja roli menedżera ds. dobrego...

Projekt WELLypowstał w odpowiedzi na fizyczne i psychiczne skutki pracy dla pracowników...