Polecamy

Społeczne i twórcze otwarte zaproszenie dla artystów

Projekt umiejętności zawodowych | Umiejętności zarządzania...

Dotacje unijne

Internetowe zasoby edukacyjne dla seniorów

Seniorzy i niedawni emeryci mają więcej wolnego czasu na swoich rękach, które muszą znaleźć jakościowe sposoby spędzania go. Wielu seniorów lubi czytać i jest chętnych do nauki czegoś nowego. Zwłaszcza, że pandemia COVID-19 wciąż trwa, a my wciąż jesteśmy w zamknięciu, powinni oni zbadać źródła nauki online dla seniorów, które istnieją w sieci.

Strony oferujące darmowe kursy online dla seniorów

Wiele stron internetowych i organizacji w sieci wspiera uczenie się przez całe życie dla osób starszych. W szczególności, strony te są doskonałymi źródłami nauki online dla seniorów, które są bardzo zróżnicowane i można z nich wybierać. Mogą oni znaleźć kurs na temat, który ich naprawdę interesuje lub wybrać platformę, która najlepiej przemawia do ich estetyki lub dlatego, że po prostu podoba im się jej funkcjonalność. Wybór jest nieskończony, a to gwarantuje, że ich umysły będą stymulowane i zajęte przez długi czas.

Poniższe strony stanowią doskonałą okazję do nauki dla seniorów:

  • Academic Earth - Doskonałe zasoby online z tysiącami otwartych kursów wideo z najlepszych uniwersytetów na całym świecie. Aby wymienić tylko kilka, seniorzy zainteresowani muzyką mogą znaleźć kursy z Berklee College of Music lub kursy prawa z legendarnych szkół prawniczych Yale lub Harvard Universities.
  • Coursera - płatne i bezpłatne kursy online z różnych dziedzin. Oferowane kursy pochodzą z jednych z najlepszych uniwersytetów na świecie. Ponadto strona oferuje quizy do testowania wiedzy, jak również oferuje certyfikaty za pomyślne ukończenie kursu.
  • Khan Academy - Zaczęło się od strony internetowej poświęconej matematyce, która rozszerzyła się również na inne kursy. Od konkurencji różni się dobrze zaprojektowanymi tutorialami i różnymi poziomami trudności, które oferuje.
  • TEDEd - Doskonałe i wciągające treści wideo wystąpień publicznych przez niektórych światowych ekspertów w ważnych sprawach światowych.
  • Duolingo - Jest to aplikacja, którą można pobrać na dowolne urządzenie typu smartphone. Jest to idealne narzędzie dla seniorów, którzy chcą nauczyć się nowego języka.

Internetowe zasoby edukacyjne dla seniorów i projekt COL-SUMERS

Misją COL-SUMERS jest zapoznanie seniorów z koncepcją wspólnej konsumpcji i ekonomii współdzielenia. Jak podkreślono powyżej, istnieje wiele kursów online, na które seniorzy mogą się zapisać i nauczyć się czegoś nowego. Te kursy online mogą edukować ich w zakresie koncepcji ekonomii współdzielenia, ale także stają się częścią samej ekonomii współdzielenia, po prostu zapisując się na te kursy.

Dowiedz się więcej o projekcie COL-SUMERS i jego celach, klikając tutaj.

Zobacz

Przeglądy praktyk zawodowych Cedefop: Włochy...

Tematyczny przegląd krajowy (TCR) Cedefop dotyczący praktyk zawodowych dla Włoch został...

Impreza upowszechniająca projekt StartApp

Projekt europejski "STARTAPP - zrównoważone strategie rekrutacji młodych ludzi zainteresowanych...

Certyfikacja roli menedżera ds. dobrego...

Projekt WELLypowstał w odpowiedzi na fizyczne i psychiczne skutki pracy dla pracowników...