Polecamy

Dlaczego powinienem uzyskać certyfikat zawodowy?

Sprawozdanie na temat integracji i włączania migrantów

Dotacje unijne

Kreatywne rozwiązania problemu bezrobocia dla wszystkich

Na całym świecie bezrobocie jest problemem, z którym borykają się ludzie w różnym wieku. Od młodych mężczyzn i kobiet, którzy niedawno ukończyli studia, po osoby starsze, które nie nadążają za cyfrowymi zmianami na świecie.

Chociaż w ciągu ostatnich kilku lat podejmowano wysiłki, aby zmniejszyć ten problem, widzimy, że liczba ta nie maleje. Wręcz przeciwnie, wzrasta, a w niektórych krajach problem jest większy niż kiedykolwiek.

Można by się spodziewać, że kraje z największym problemem to te, które najbardziej ucierpiały w wyniku kryzysu finansowego. I tak, choć są wśród nich, zauważamy, że nawet bardziej zaawansowane kraje z lepszą gospodarką również nie są w stanie obniżyć stopy bezrobocia.

Bezrobocie może być spowodowane przez wiele różnych czynników. Kryzys finansowy to tylko jedna z wielu przyczyn. I w zależności od "grupy docelowej" przyczyny mogą się różnić. Jednakże, pewne wspólne czynniki mogą być użyte jako kompas do stworzenia mapy, która utworzy listę najczęstszych przyczyn i potencjalnych rozwiązań dla nich.

Stwórz własne stanowisko pracy

Z powodu kryzysu finansowego, wiele firm musiało zwolnić dużą liczbę swoich pracowników. Wiele innych zostało zamkniętych, nie mogąc poradzić sobie z wydatkami i rosnącymi długami. W rezultacie wiele osób straciło pracę. Co więcej, stanowiska pracy zostały zredukowane.

Rozwiązaniem w tym szczególnym przypadku dla ludzi, aby rozpocząć tworzenie swoich przedsięwzięć. Kryzys finansowy może zmniejszyć możliwości pracy, ale również stworzył potrzeby, które nie były obecne wcześniej. I te potrzeby mogą być największą szansą dla ludzi, aby uciec przed bezrobociem.

Buduj umiejętności ogólne

Umiejętności miękkie zawsze były i zawsze będą ważne. Nawet po kryzysie finansowym, świat się nie zatrzyma. W końcu miejsca pracy zostaną ponownie otwarte. Jednak teraz priorytety są inne. Bezrobotni będą musieli budować umiejętności w oparciu o to, czego świat potrzebuje w tej chwili.

Przykładem jest nowa polityka UE, która kieruje firmy w stronę ekologicznego myślenia. Wszystko musi być teraz przyjazne dla środowiska. Budowanie i promowanie umiejętności miękkich dla zielonych miejsc pracy jest wielką szansą, szczególnie dla młodych ludzi, aby wydostać się z puli bezrobotnych. Zarówno jako właściciele, jak i pracownicy, muszą wiedzieć, jak być ekologiczni.

Rozwijaj umiejętności cyfrowe

Ten konkretny krok jest prawdopodobnie najbardziej promowany w ciągu ostatnich kilku lat i to nie bez powodu. Transformacja cyfrowa jest nieuniknioną przyszłością dla świata biznesu. Bez względu na to, czym zajmuje się Twoja firma - handlem detalicznym, usługami czy czymkolwiek innym - będziesz musiał mieć silny cyfrowy ślad i będziesz musiał wiedzieć, jak go utrzymać.

Jednocześnie, jako pracownik, będzie to niezbędna kwalifikacja, aby znaleźć pracę w każdym sektorze. Spośród wszystkich potencjalnych umiejętności, które możesz potrzebować rozwinąć, umiejętności cyfrowe znajdują się na szczycie listy.

Skorzystaj z możliwości stażu

Praktyki były kiedyś tylko sposobem na dodanie doświadczenia do swojego CV. Teraz są czymś znacznie więcej. Dzięki stażom ludzie mają okazję dowiedzieć się, jak działają nowe rodzaje firm. W tym samym czasie, mogą nauczyć się pracy, zdobyć doświadczenie, a może nawet ubiegać się o stanowisko w firmie, w której odbywają staż.

W dzisiejszych czasach większość właścicieli firm chce zatrudniać ludzi, którzy już znają się na swojej pracy. Nie jest zaskoczeniem, że po zakończeniu stażu po prostu zatrzymują stażystów jako pracowników. To może być potencjał dla dobrej pracy dla Ciebie. Albo przynajmniej krok do kolejnego potencjalnego rozwiązania.

Buduj sieć kontaktów

Sieć jest bardzo ważna w dzisiejszych czasach. Niezależnie od tego, czy chcesz szukać zatrudnienia, czy znaleźć osobę, która mogłaby być Twoim potencjalnym partnerem w przedsięwzięciu biznesowym, im większa sieć tym lepiej. Możesz promować swoją pracę, mówić o swoich pomysłach i oczywiście promować swoje produkty lub usługi, gdy nadejdzie odpowiedni czas.

Sieć jest również doskonałym sposobem na budowanie reputacji marki. Jeśli zdecydujesz, że samozatrudnienie jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem, mądrze korzystaj z sieci.

Nieustannie się kształć

Bez względu na to, jakie są Twoje osobiste lub zawodowe wybory, edukacja nigdy nie przestanie być ważnym czynnikiem w Twoim życiu. Jeśli chcesz zbudować błyskotliwą karierę i jeśli chcesz, abyś stał się tak rynkowy, jak to tylko możliwe, musisz znaleźć dla siebie idealne możliwości edukacyjne.

Możesz wziąć udział w kursach online, płatnych lub darmowych, skoncentrowanych na jednym lub nawet kilku przedmiotach. Ważne jest, aby pamiętać, że te kursy mogą pomóc Ci zbudować fundament wiedzy specjalistycznej, więc wybierz je mądrze. Zawsze skupiaj się na znalezieniu najlepszych dostawców i kursów z najlepszymi i najbardziej dokładnymi informacjami.

Stale aktualizuj swoje CV

Chociaż potrzebujesz bardziej innowacyjnych sposobów na walkę z bezrobociem, niektóre tradycyjne metody nadal będą musiały być brane pod uwagę. Stworzenie dobrego CV jest zawsze świetnym sposobem na promowanie swojej pracy. W Europie najbardziej popularnym sposobem na stworzenie dobrego CV jest platforma i szablony Europass.

Od pierwszego lipca 2020 r. platforma Europass i szablony zostały zaktualizowane, aby zaspokoić potrzeby ludzi w całej Europie. To nowe narzędzie Europass pomoże Ci przekazać swoje umiejętności i kwalifikacje łatwiej niż kiedykolwiek.

Wnioski

Te sześć rozwiązań może wydawać się bardzo trudne, ale są one łatwiejsze niż mogłoby się wydawać. Musisz poświęcić czas na zastanowienie się, co chcesz robić w życiu. Jakie są Twoje priorytety? Jaki jest temat, na którym chcesz się skupić? I co najważniejsze, jaka jest Twoja wiedza na ten temat?

Znajdź swoje własne kreatywne rozwiązania , aby zwalczyć bezrobocie na poziomie osobistym i nieosobistym.

Zobacz

Przeglądy praktyk zawodowych Cedefop: Włochy...

Tematyczny przegląd krajowy (TCR) Cedefop dotyczący praktyk zawodowych dla Włoch został...

Impreza upowszechniająca projekt StartApp

Projekt europejski "STARTAPP - zrównoważone strategie rekrutacji młodych ludzi zainteresowanych...

Certyfikacja roli menedżera ds. dobrego...

Projekt WELLypowstał w odpowiedzi na fizyczne i psychiczne skutki pracy dla pracowników...