Polecamy

Europejski przedsiębiorca społeczny

Internetowe zasoby edukacyjne dla seniorów

Dotacje unijne

Projekt umiejętności zawodowych | Umiejętności zarządzania karierą

Znalezienie pracy w dzisiejszych czasach to wieloaspektowy dylemat z wieloma czynnikami, które wchodzą w grę. Dawniej pracownicy po prostu martwili się o znalezienie stabilnej pracy, która pozwoliłaby im na posiadanie domu i w końcu założenie rodziny. Ale dla większości, znalezienie pracy oznacza coś więcej niż tylko płacenie rachunków w dzisiejszych czasach. Aby jednak ktoś mógł odnieść sukces w znalezieniu idealnego stanowiska, niezbędne jest rozwinięcie umiejętności zarządzania karierą.

W dzisiejszych czasach potencjalni pracownicy szukają sensownych stanowisk, które spełniają wiele ich oczekiwań. Szukają nie tylko dobrej pensji, ale także, między innymi, pracy nad czymś, co ich pasjonuje, pracy z dobrymi kolegami i możliwości rozwoju. Umiejętności zarządzania karierą odgrywają kluczową rolę w znalezieniu najlepszych możliwości kariery dla czyichś potrzeb.

Dlaczego umiejętności zarządzania karierą są ważne dla osiągnięcia znaczącej kariery?

Posiadanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do lepszego zarządzania karierą jest kluczowe dla wszystkich obecnych i przyszłych pracowników. Ponieważ pracownicy szukają dodatkowych korzyści oprócz godziwego wynagrodzenia, konkurencja na rynku pracy jest duża.

Co więcej, umiejętności zarządzania karierą są niezbędne zarówno dla jednostek, jak i dla firm. Na poziomie indywidualnym, wyposażają one pracowników we wszystkie niezbędne umiejętności niezbędne do osiągnięcia sukcesu zawodowego, dzięki czemu stają się oni bardziej konkurencyjni. W rezultacie pracownicy ci mogą łatwiej znaleźć pracę, ponieważ firmy chętnie zatrudnią tak utalentowanych pracowników.

Jednak zarządzanie karierą wymaga również czegoś więcej niż umiejętności miękkich. Potencjalni pracownicy muszą być świadomi sytuacji na rynku pracy i mieć opracowany plan kariery. Niemożliwe jest dotarcie z punktu A do pożądanego punktu Z z niewielkim doświadczeniem zawodowym. Jednak określenie celu końcowego i staranne opracowanie planu kariery będzie stanowiło długą drogę w karierze.

Zidentyfikuj i popraw swoje umiejętności dzięki Platformie Umiejętności Zawodowych

Projekt Career Skills ma na celu zapewnienie szkoleń dla młodych ludzi i dorosłych, którzy chcą zmienić swoją karierę zawodową, aby dopasować ją do wymagań rynku pracy. Szkolenia będą prowadzone przez doradców zawodowych i organizacje, które zapewniają wsparcie zawodowe dla osób indywidualnych.

Dla celów projektu, partnerzy projektu Career Skills opracowali Platformę Umiejętności Zawodowych, która ma stać się punktem kompleksowej obsługi dla obywateli i doradców zawodowych w zakresie rozwoju umiejętności zawodowych w Europie. Platforma Umiejętności Zawodowych zawiera następujące elementy:

  1. Katalog Umiejętności Zawodowych - Służy jako punkt odniesienia dla osób indywidualnych i doradców zawodowych w zakresie najbardziej istotnych kompetencji zawodowych.
  2. Narzędzie do oceny umiejętności zawodowych - To narzędzie ocenia umiejętności zarządzania karierą poprzez 36 stwierdzeń i w oparciu o 12 umiejętności zawodowych.
  3. Career Skills MOOC - 75 godzin nauki, która obejmuje lekcje wideo, studia przypadków i porady ekspertów w celu poprawy umiejętności zarządzania karierą.
  4. Career Services Map - Interaktywny przewodnik po biurach karier w całej Europie.
  5. Sieć Służb Kariery - społeczność specjalistów ds. poradnictwa zawodowego, osób odpowiedzialnych za kształtowanie polityki oraz użytkowników z całej Europy, służąca wymianie pomysłów i zasobów.

Wnioski

W miarę jak zapotrzebowanie na wykwalifikowaną siłę roboczą wzrasta, a miejsce pracy staje się polem wzmożonej konkurencji, Platforma Umiejętności Zawod owych staje się atutem dla wszystkich przyszłych pracowników lub osób, które chcą rozpocząć karierę zawodową.

W szczególności, pomoże im dowiedzieć się, jakie umiejętności są obecnie niezbędne do osiągnięcia sukcesu zawodowego, zidentyfikować własne mocne strony i czego im brakuje. Co najważniejsze, dostarczy im wszystkich niezbędnych narzędzi do nauki i wskazówek, które pozwolą im rozwinąć te mocne strony. Wreszcie, Mapa Usług Zawodowych pozwoli uczestnikom na znalezienie najlepszego dostawcy usług zawodowych w ich najbliższej okolicy.

Aby dowiedzieć się więcej o Projekcie Umiejętności Zawodowych i Platformie Umiejętności Zawodowych, odwiedź oficjalną stronę internetową.

Zobacz

Przeglądy praktyk zawodowych Cedefop: Włochy...

Tematyczny przegląd krajowy (TCR) Cedefop dotyczący praktyk zawodowych dla Włoch został...

Impreza upowszechniająca projekt StartApp

Projekt europejski "STARTAPP - zrównoważone strategie rekrutacji młodych ludzi zainteresowanych...

Certyfikacja roli menedżera ds. dobrego...

Projekt WELLypowstał w odpowiedzi na fizyczne i psychiczne skutki pracy dla pracowników...