Polecamy

Fundusze unijne szansą na rozwój

IED rozwija swoje własne "laboratorium badawcze".

Dotacje unijne

Czy możemy zapobiec zmianom w kriosferze?

Klimat się zmienia, lodowce topnieją, pokrywy lodowe na Antarktydzie i Grenlandii są raczej wrażliwe i zagrożone z powodu ciągłych zmian klimatu. Wpływ na środowisko naturalne jest oczywiście widoczny pod każdym względem. Ludzie na całym świecie martwią się o przyszłość. Dla nich jedynym rozwiązaniem jest bardziej ostrożne traktowanie środowiska naturalnego na co dzień.

Każdy rząd ma zobowiązania wobec obywateli swoich krajów. Ich bezpieczeństwo, na każdym poziomie, jest jednym z tych obowiązków. A częścią zapewnienia bezpiecznej przyszłości jest podjęcie wysiłku na rzecz ratowania środowiska. A na znacznie większą skalę jest to również priorytet numer jeden dla Unii Europejskiej.

Jedna z głównych zmian w środowisku naturalnym, topnienie lodowców, ma wiele negatywnych skutków. Zmienia się poziom mórz, zmienia się bioróżnorodność w Arktyce i zmieniają się standardy. Nie jest to oczywiście jedyny problem związany ze zmianą klimatu, ale z pewnością bardzo ważny.

Jak zawsze, podejmowane są działania dotyczące bezpieczeństwa środowiska. Poprzez wdrażanie dużych europejskich ram finansowych, takich jak Horyzont 2020, organizacje, ośrodki badawcze, instytuty, centra naukowe i wiele innych publicznych i półpublicznych instytucji podejmuje wysiłki, aby przywrócić równowagę do jej pierwotnego stanu.

Środowisko nie jest czymś, co można zaniedbać. Chociaż ludzie wiedzą, że muszą się starać, nie wydaje się to być dla nich priorytetem. I tak, to jest powód, dla którego te działania nie są realizowane wystarczająco szybko. Istnieją dwa rodzaje działań, które można podjąć. Pierwszy z nich jest na znacznie bardziej publicznej dźwigni. Nauczanie ludzi, jak ważne jest ratowanie środowiska i oczywiście, jak to zrobić!

Drugie jest na poziomie naukowym. To prawda, że wyrządziliśmy środowisku wiele szkód. Naprawienie tych szkód nie jest łatwe, nie może nastąpić wystarczająco szybko i potrzebna jest nauka, aby zmienić sytuację i przywrócić równowagę. Te działania naukowe wymagają uwagi i wiedzy naukowców z wielu różnych dziedzin, którzy będą współpracować i wnosić do dyskusji swoje doświadczenie.

Europejskie projekty finansowe w ramach programu Horyzont 2020 zostały stworzone specjalnie po to, aby zebrać grupy naukowców i badaczy, którzy wykorzystają swoją specjalistyczną wiedzę i doświadczenie, aby znaleźć właściwy sposób na rozwiązanie poważnego problemu środowiskowego, jakim jest topnienie lodowców.

Jeśli jesteś naukowcem lub badaczem i chcesz coś zmienić, koncentrując swoje badania na ratowaniu środowiska, powinieneś rozważyć udział w tych strukturach, samodzielnie lub w zespole. Współpracuj z innymi naukowcami, organizacjami badawczymi i centrami doskonałości w całej Europie, które pomogą Ci dokonać zmian.

Zobacz

Top 9 Oprogramowanie do szkoleń online do...

Oprogramowanie do szkoleń online całkowicie zrewolucjonizowało branżę e-learningową. Dziś...

7 wskazówek ekspertów, które pomogą małym...

Uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja mogą znacznie poprawić szybkość i poziom...

6 wskazówek, jak radzić sobie z szybkim...

Jeśli jesteś na skraju rozszerzenia swojej działalności, musisz zwracać uwagę na aktualne...